Тестування геніїв

Олімпійські чемпіони - це про українських випускників. Так їх охрестили в Міністерстві освіти і науки України. З-поміж майже півмільйона учасників зовнішнього незалежного оцінювання двохсотбальними рекордсменами, які показали такий результат з обох предметів одночасно, стали лише дев'ятнадцять учнів. Ті, хто здолав прохідний бар'єр, становлять більше половини. А от дорога до вищих навчальних закладів цього року уже закрита для трохи більш ніж сорока тисяч учасників. Вони провалились на тестах з української мови та літератури. Це менше ніж десять відсотків. Останній тест - через три дні. Цікаво, чи збільшиться після нього кількість рекордсменів.

199, 5 - з математики, 199, 5 - з української мови та літератури. На її останній шкільній лінійці Олександру, випускницю столичного Технічного ліцею, оголошували не лише як відмінницю, але і як рекордсменку зовнішнього незалежного оцінювання.

Олександра Водоп'янова, учасниця зовнішнього незалежного оцінювання:

- Я дуже-дуже хвилювалася, таких високих результатів я не очікувала. Я, звісно, думала, що гарні оцінки будуть, але ж не до такої міри. Це була для мене дуже приємна несподіванка.

Олександра закохана в математику, в майбутньому збирається стати системним аналітиком. А її секрет однакової успішності в тестуванні з обох предметів такий.

Олександра Водоп'янова, учасниця зовнішнього незалежного тестування:

- Немає чогось одного, що сприяє цьому. Тобто це і як ти сам готуєшся, це і у школі, і вчитель, і батьки, але головне - це цілеспрямованість, знати, чого ти хочеш, готуватися дуже сильно. Ну, менше гуляти, звісно, в період підготовки.

Високі бали доньки - лише її власна заслуга, каже батько Олександри. І додає: репетиторів не наймали, та й він і дружина до педагогічної галузі не мають ніякого стосунку. Сергій Водоп'янов - військовий, тому навіть успіхам доньки радіє по-військовому стримано.

Сергій Водоп'янов, батько учасниці, зовнішнього незалежного оцінювання:

- Я розмовляв, значить, і батьківська гордість - вона присутня в кожному чоловікові. Я дійсно в своєму колективі сказав, що в мене донька так класно склала екзамен.

Король вальсу - цим титулом одинадцятикласника Ігоря нагородили у жартівливому ліцейному рейтингу. А ще він золотий медаліст. Окрім того, за тестування отримав 200 балів з математики - це дорівнює 12 балам за шкільною шкалою.

Ігор Орлов, учасник зовнішнього незалежного оцінювання:

- Я не дуже здивувався, тому що, в принципі, я очікував такого результату, чогось схожого. Насправді, тести були досить легкі, середнього рівня. Вийшов, сказав класному керівникові, директору, подзвонив мамі та однокласникам.

- А мама що сказала?

- А я запитав спочатку: "На які оцінки ти сподівалася?" Вона сказала: "9 та 8". Я кажу: "11 та 12".

Ігор пишається тим, що набрав стільки балів. Тепер золота медаль для хлопця відійшла на другий план.

Ігор Орлов, учасник зовнішнього незалежного оцінювання:

- Ну, по-перше, зрадіє мама та бабуся. Ну, взагалі, медаль при вступі до вищого навчального закладу не дає нічого, але все ж таки якась ностальгія з часів минулих залишилася, і дуже приємно її отримати. Тим більше, що 10 років постійної праці це як нагорода за це.

Євген Казак - ані золотий, ані срібний медаліст. Утім, тести з історії України він склав на 200 балів. Таких як він на всю Україну лише шістдесят дві людини з-поміж вісімдесяти трьох тисяч чотирьохсот шістдесяти п'яти школярів, які взяли участь у тестуванні з історії України. Євген збирається стати студентом історичного факультету.

Євген Казак, учасник зовнішнього незалежного оцінювання:

- Я з самого дитинства цікавився історією. Тому це був практично однозначний вибір.

Батько Євгена, юрист і бізнесмен, на вибір сина не впливає. Вважає, що кожна людина має бути професіоналом.

Олександр Казак, батько учасника зовнішнього незалежного оцінювання:

- Вспоминаю, что мой товарищ вернулся из Египта и начал что-то рассказывать о Египте. Он рассказывает мне про какую-то пирамиду, а я рассказываю про нее больше. Он описывает мне какого-то там царя, а я еще больше. Он говорит: "Кто ездил в Египет, я или ты?" То есть то, что рассказывал мне сын, я рассказывал больше, чем мой товариш, вернувшийся из Египта. А Женя уже в шесть лет знал про Египет абсолютно все, все царей на память, все имена эти сложные.

У міністерстві освіти України результатами цьогорічного тестування пишаються.

Павло Полянський, заступник міністра освіти і науки України:

- Це є абсолютно нормальний результат. Більше того, я вам скажу, в країнах Європейського Союзу близько 10% учасників тестування, так само як в Сполучених Штатах Америки, не справляються з тестом взагалі, тобто вони не спроможні його скласти. В Україні цей відсоток навіть нижчий - в параметрах 6-8 %.

Зовнішнє незалежне тестування, вважає заступник міністра, зменшить кількість охочих за будь-яку ціну здобути золоту або срібну медаль. Бо якщо в тому чи іншому виші на якусь із спеціальностей буде великий конкурс, то братимуть до уваги саме кількість балів, а не наявність цих відзнак.

Павло Полянський, заступник міністра освіти і науки України:

- При вступі до ВНЗ вона матиме певний сенс тільки за умови, якщо збігаються результати двох, наприклад, абітурієнтів з тестування і у них абсолютно однаковий середній бал в атестаті. Ось тоді-то вступають додаткові чинники, як то призерство в олімпіадах і золота медаль.

Майже у всіх пострадянських країнах відмовились від цього атрибута. Золота медаль - лише символ. Бо навіть позолота за кілька років стирається. Тим більше, якщо тестування написане невдало, медаллю не зарадиш.
Письмо администрации Размещение рекламы Правила